KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123265
nr 1612 3265
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Lagun vid Norsholmen Fårö. Signerad. Olja på pannå, 14x22 cm, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:46:02
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg